Plany zwiedzania

Londyn - 1 dzień

Londyn - 1 dzień

DZIEŃ PIERWSZY

Godzina 4:40

Zbiórka na lotnisku. 

Godzina 6:30

Odlot samolotem do Londynu.

Godzina 7:55

Przylot do Lonydnu. 

Godzina 9:25

Odjazd autokarem z lotniska do centrum Londynu.

Godzina 10:30

Przyjazd autokarem do centrum Londynu.

Zwiedzenie: 

Oxford Street - ulica w Londynie skupiająca ponad 300 sklepów, najbardziej ruchliwa arteria handlowa w Europie.  Jej nazwa wywodzi się od części dawnego Londynu - Oxford Road, która rozpoczynała się w Newgate. Obecnie stanowi część drogi A40, choć nie jest oznakowana, podobnie jak inne drogi w centrum Londynu.

Muzeum Brytyjskie - jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej. W latach 50. XIX w. zbudowana została obecna siedziba Muzeum Brytyjskiego. Począwszy od 1880 r. nastąpiło przenoszenie zbiorów dotyczących historii naturalnej do nowego budynku w South Kensington, gdzie powstało Muzeum Historii Naturalnej. Dzięki temu podziałowi, a także budowie Białego Skrzydła (ang. White Wing), przynajmniej na jakiś czas został zażegnany problem braku miejsca na eksponaty, z którym Muzeum boryka się do dziś. Z tego powodu wiele eksponatów jest przechowywanych w podziemiach Muzeum. W 1973 r. nastąpiło przejęcie czytelni i biblioteki przy Brytyjskim Muzeum przez nowo powstałą Bibliotekę Brytyjską, a książki opuściły budynek w Bloomsbury w 1997 r. 

Piccadilly Circus - plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819 po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. Wcześniejszą nazwą była Portugal Street na cześć księżniczki Katarzyny Braganzy z Portugalii, poślubionej przez króla Karola II. Miejsce rozpoznawalne na całym świecie głównie dzięki reklamom świetlnym. W centralnym miejscu znajduje się fontanna z figurką Anterosa. Jest to miejsce spotkań londyńczyków i atrakcja turystyczna Londynu. Bezpośrednio pod placem w podziemiach znajduje się stacja metra Piccadilly Circus

Trafalgar Square - plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku. Jego budowę zaczęto w 1829 roku a w 1843 ustawiono na środku 55-metrową Kolumnę Nelsona. Plac zdobią także pomniki króla Jerzego IV, gen. Haveloka i gen. Napiera oraz fontanny sir Lutyensa. Na czwartym cokole miał również stanąć pomnik konny, ale zabrakło na niego pieniędzy. Od 1999 do 2001 na cokole co roku umieszczano nowe dzieło. Po kilku latach przerwy w 2005 powrócono do tego pomysłu.  W 2007 roku ustawiono tam rzeźbę Marca Quinna zatytułowaną Ciężarna Alison Lapper. Ostatnia to model hotelu, wykonany z kolorowego szkła przez niemieckiego artystę Thomasa Schutte. Kolumny i fontann strzegą cztery ogromne lwy odlane z brązu. Do placu dochodzą ulice: od zachodu Pall Mall, od wschodu Duncannon St. Północną ścianę placu zajmuje budynek National Gallery.

The National Gallery - galeria sztuki w Londynie, w północnej części Trafalgar Square. Prezentuje zbiory malarstwa z lat 1250-1900. Posiada szczególnie dużą kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha. Jest to galeria państwowa, udostępniona bezpłatnie (oprócz wystaw tymczasowych), licząca ok. 2300 dzieł. Mieści w sobie kolekcję 2300 dzieł malarstwa, głównie zachodnioeuropejskiego. Główna kolekcja udostępniona jest do zwiedzania za darmo, jednak w przypadku okazjonalnych wystaw pobiera się opłatę za wstęp. Mile widziane są także dobrowolne datki "na utrzymanie galerii".

Sea Life London Aquarium - placówka turystyczno-edukacyjna, londyńska kolekcja gatunków flory i fauny morskiej i słodkowodnej prezentowana w zabytkowym budynku London County Hall, w bezpośrednim sąsiedztwie London Eye - jedna z największych, obok London Eye, Madame Tussauds iLondon Dungeon, atrakcji turystycznych Londynu.

London Eye - nazywane również Millennium Wheel znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin (ok. 0,8 km/h) pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła.

Big Ben - wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii.Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower(ang. "Wieża Zegarowa"), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak izegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

Pałac Westminsterski (ang. Palace of Westminster, znany także w tym języku jako Houses of Parliament) - miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Pałac znajduje się w Londynie.Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

Downing Street - jedno z najsławniejszych miejsc w centrum Londynu, położone w pobliżu parlamentu i Buckingham Palace. Na tej zamkniętej dla ruchu kołowego i dla turystów uliczce, która odchodzi od Whitehall od ponad 200 lat mają swoje rezydencje najważniejsze osobistości życia politycznego Wielkiej Brytanii - premier i kanclerz skarbu. Ulica została zbudowana i nazwana dla uczczenia Sir George'a Downinga, który był wojskowym i dyplomatą w służbie Oliviera Cromwella i króla Karola II. Król w uznaniu zasług obdarował go działką gruntu, na której znajduje się ta ulica.

St. James's Park (Park Św. Jakuba) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Położony jest w dzielnicy City of Westminster, na wschód od Pałacu Buckingham oraz na zachód od Whitehall i Downing Street. St. James's, do którego zalicza się zarówno sam park jak i St. James's Palace, znajduje się na północy. Park ma powierzchnię 23 hektarów (58akrów).

Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

Victoria Memorial - rzeźba w Londynie, umieszczona przed Buckingham Palace, poświęcona królowej Wiktorii. Inicjatorami powstania rzeźby byli: Wilhelm II Hohenzollern i jego kuzyn Jerzy V, będący dwoma najstarszymi wnukami królowej. Rzeźba wykonana przez Thomasa Brocka została ukończona w 1911 roku, trzy lata później dodano brązowe posągi. Podstawę pomnika, zbudowaną z 2300 ton białego marmuru, zaprojektował angielski architekt Sir Aston Webb.
Rzeźba jest zabytkiem I stopnia.

Green Park - jeden z parków królewskich w Londynie. Znajduje się w dzielnicy City of Westminster, pomiędzy Hyde Park i St. James’s Park. Razem z parkiem Kensington Gardens i ogrodami Pałacu Buckingham, parki te tworzą otwartą przestrzeń od Whitehall i dworca Victoria aż do Kensington i Notting Hill. Granice The Green Park wyznaczają na północy ulica Piccadilly, na południu ulica Constitution Hill i na wschodzie deptak Queen’s Walk.

Victoria Station - jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie, znajduje się w City of Westminster. Stacja została otwarta w1862, obecnie znajduje się tam 19 peronów. W roku 2005 obsłużyła około 61,65 mln pasażerów.

Godzina 17:00

Odjazd na lotnisko. 

Godzina 21:45

Odlot do Polski. 

Godzina 00:55 (kolejny dzień)

Przylot do Polski. 

 

UWAGI:
Godziny przylotów i odlotów mogą ulec zmianie.
Plan może ulec modyfikacji podczas trwania wycieczki.
Odbiad, kolacja dodatkowo płatne ok. 5.00 GBP za posiłek w restauracji McDonald's lub innej. 
Oreintacyjne ceny pamiątek od 2.00 GBP do 10.00 GBP.
Wymiary bagażu podręcznego: maks. 55 x 40 x 23 cm, 10 kg
Do bagażu podręcznego można zabrać prowiant na wyjazd np.: kanapki, owoce, słodycze.
Płyny można przewieźć w bagażu podręcznym wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml. 
Wszystkie pojemniki muszą zmieścić się w plastikowej przezroczystej torbie o pojemności 1 l.
Napoje należy zakupić za kontraolą bezpieczeństwa. Woda 0.5 L koszt ok. 8.00 PLN.
Pokoje 3,4 osobowe ze śniadaniami. 

Podstawowe ubezpieczenie: 
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., 
01-208 Warszawa ul. Przyokopowa 31

KOSZTY LECZENIA I TRANSPORTU - 20.000 € 
NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15.000 PLN

Ceny wyjazdów od 290.00 PLN zapytaj o szczegóły naszego konsultanta KLIKJNUJ TUTAJ

Więcej planów
Booking.com
logo
Booking.com
logo