Plany zwiedzania

Lwów - 4 dni

Lwów - 4 dni

Program wyjazdu:

Dzień 1: 

Godzina 04:40
Zbiórka w Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach Terminal A (informacja). 

Godzina 06:20
Odlot  samolotem do Lwowa.

Godzina 08:20
Przylot na lotnisko we Lwowie

Godzina 08:40
Odjazd autokarem z lotniska do hotelu.

Rozpoczęcie zwiedzania: 

Kaplica Boimów, właściwie kaplica Trójcy Świętej i Męki Pańskiej – zabytkowa manierystyczna grobowa kaplica lwowskiej rodziny kupieckiej Boimów, usytuowana obok katedry łacińskiej. Jej fundatorem był pochodzący z Transylwanii Jerzy Boim, kupiec i rajca miejski, sekretarz króla Stefana Batorego.

Katedra Łacińska - jeden z najstarszych kościołów Lwowa, znajdujący się przy południowo-zachodnim narożniku lwowskiego rynku.

Obiad - Czas wolny. 

Katedra Ormiańska - jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego.

Kamienica Sobieskich- renesansowa kamienica na lwowskim Rynku pod nr. 6, zbudowana w 1580 roku dla greckiego kupca Konstantego Korniakta, później w posiadaniu Jakuba Sobieskiego, a po jego śmierci — króla Jana III Sobieskiego, który przebudował ją na pałacową rezydencję z okazałymi komnatami i salą audiencjonalną.

Cerkiew Wołoska Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej we Lwowie – zabytkowa renesansowa cerkiew we Lwowie, na Starym Mieście, wzniesiona w miejscu wcześniejszej w latach 1591–1629 przez Bernarda Avellidesa, Pawła Rzymianina, Wojciecha Kapinosa i Ambrożego Przychylnego; dzwonnicę wzniósł w latach 1571–1578 Piotr Barbon.

Powrót do hotelu / kolajca 

Dzień 2: 

Śniadanie wyjazd do centrum

Cmentarz Łyczakowski – najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki.

Cmentarz Obrońców Lwowa – autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Zajmuje odrębne miejsce – stoki wzgórz od strony Pohulanki. Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych.

Obiad - Czas wolny. 

Kościół Bożego Ciała i klasztor oo. dominikanów we Lwowie - obecnie greckokatolicka cerkiew Najświętszej Eucharystii jest położony przy pl. Muzealnym 1 w północno-wschodniej części lwowskiej starówki. Jeden z najwspanialszych barokowych zabytków Lwowa.

Apteka Muzeum - będące jednocześnie najdłużej działającą apteką we Lwowie. Historia samej apteki jest dłuższa niż historia budynku i sięga 1735 roku.

Seans w Operze Lwowskiej. 

Czas na zakupy/ powrót do hotelu / kolacja. 

Dzień 3:

Śdniadnie

Kopiec Unii Lubelskiej we Lwowie -  to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Lwowie. Został on usypany na wzgórzu wysokiego zamku rękami mieszkańców z inicjatywy Franciszka Smolki w 1869 roku kiedy Lwów był pod zaborem austriackim

Wysoki Zamek we Lwowie – murowany, gotycki zamek królewski we Lwowie, wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego. Zbudowany został w miejscu zamku drewnianego, wzniesionego po 1251 roku przez króla Rusi Daniela Halickiego.

Obiad - Czas wolny. 

Szewczenkowski gaj – skansen we Lwowie, w Kajzerwaldzie. W północno-wschodniej części Lwowa, blisko Wysokiego Zamku w dzielnicy Kajzerwald, znajduje się Muzeum architektury ludowej i życia codziennego we Lwowie. Założone w 1971 roku, Muzeum powstało, aby do zachować zabytki architektury, sprzęty domowe i przedmioty sztuki ludowej wszystkich historyczno-etnograficznych grup Zachodniej Ukrainy, które zostały sformowane w końcu XIX – na początku XX stulecia.

Czas wolny, powrót do hotelu. 

Dzień 4: 

Śdniadnie

Godzina 10:00 
Transfer z hotelu na lotnisko

Godzina 12:00
Odlot samolotemdo  Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Godzina 11:55 
Przylot do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. 

 Podstawowe ubezpieczenie: 
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., 
01-208 Warszawa ul. Przyokopowa 31

KOSZTY LECZENIA I TRANSPORTU - 20.000 € 
NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15.000 PLN

Ceny wyjazdów od 290.00 PLN zapytaj o szczegóły naszego konsultanta KLIKJNUJ TUTAJ

Więcej planów
Booking.com
logo
Booking.com
logo