Plany zwiedzania

Londyn +Cambridge - 4 dni

Londyn +Cambridge - 4 dni

DZIEŃ PIERWSZY

Godzina 4:40

Zbiórka na lotnisku. 

Godzina 6:30

Odlot samolotem do Londynu.

Godzina 7:55

Przylot do Lonydnu. 

Godzina 9:25

Odjazd autokarem z lotniska do centrum Londynu.

Godzina 10:30

Przyjazd autokarem do centrum Londynu.

Zwiedzanie: 

London Paddington station – jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie. Wybudowana w latach 1850-1854 dla kompanii Great Western Railway na podstawie projektu Isambarda Kingdoma Brunela i Matthew Digby'ego Wyatta.

Muzeum Brytyjskie - jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej.  W latach 50. XIX w. zbudowana została obecna siedziba Muzeum Brytyjskiego. Począwszy od 1880 r. nastąpiło przenoszenie zbiorów dotyczących historii naturalnej do nowego budynku w South Kensington, gdzie powstało Muzeum Historii Naturalnej. Dzięki temu podziałowi, a także budowie Białego Skrzydła (ang. White Wing), przynajmniej na jakiś czas został zażegnany problem braku miejsca na eksponaty, z którym Muzeum boryka się do dziś. Z tego powodu wiele eksponatów jest przechowywanych w podziemiach Muzeum. W 1973 r. nastąpiło przejęcie czytelni i biblioteki przy Brytyjskim Muzeum przez nowo powstałą Bibliotekę Brytyjską, a książki opuściły budynek w Bloomsbury w 1997 r. 

Oxford Street - ulica w Londynie skupiająca ponad 300 sklepów, najbardziej ruchliwa arteria handlowa w Europie. Jej nazwa wywodzi się od części dawnego Londynu - Oxford Road, która rozpoczynała się w Newgate. Obecnie stanowi część drogi A40, choć nie jest oznakowana, podobnie jak inne drogi w centrum Londynu.

Piccadilly Circus - plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819 po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. Wcześniejszą nazwą była Portugal Street na cześć księżniczki Katarzyny Braganzy z Portugalii, poślubionej przez króla Karola II. Miejsce rozpoznawalne na całym świecie głównie dzięki reklamom świetlnym. W centralnym miejscu znajduje się fontanna z figurką Anterosa.Jest to miejsce spotkań londyńczyków i atrakcja turystyczna Londynu. Bezpośrednio pod placem w podziemiach znajduje się stacja metra Piccadilly Circus.

Leicester Square – plac w centralnym Londynie (Anglia), w dzielnicy teatrów West End. Położony jest kilkaset metrów od Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Covent Garden i Cambridge Circus. Stanowi centrum rozrywki i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Chinatown - etniczna enklawa w City of Westminster w Londynie, granicząca z Soho na północy i zachodzie, Theatreland na południu i wschodzie. Enklawa zajmuje obecnie obszar na Gerrard Street i wokół niej. Zawiera wiele chińskich restauracji, piekarni, supermarketów, sklepów z pamiątkami i innych chińskich firm. Pierwsze Chinatown miało miejsce w Limehouse na East Endzie

Przejście ulicami Londynu, kolacja i powrót do hotelu.

 

DZIEŃ DRUGI

Godzina 9:00-10:00

Śniadanie i wyjście z hotelu.

Wycieczka do Cambridge– miasto i dystrykt w Wielkiej Brytanii (wschodnia Anglia), stolica hrabstwa Cambridgeshire, położone nad rzeką Cam, około 80 km na północny wschód od Londynu. W 2011 roku dystrykt liczył 123 867 mieszkańców. Cambridge jest siedzibą drugiego po Oksfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii, który został założony w 1209. Klinika uniwersytecka Addenbrookes należy do jednej z największych w Wielkiej Brytanii, a jej charakterystyczny komin na stałe wpisał się w krajobraz miasta. W latach 1990–1998 miasto było siedzibą Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego. Działające od 1584 Cambridge University Press jest najstarszym wydawnictwem na świecie.

Fitzwilliam Museum – muzeum sztuki i starożytności położone w Cambridge, w Anglii. Jest odwiedzane przez około 470 000 osób rocznie. Stoi na czele zrzeszającego 16 muzeów konsorcjum University of Cambridge Museums, finansowanego przez Arts Council England. 

Muzeum Archeologii i Antropologii -  Muzeum znajduje się na terenie Uniwersytetu Downing Site , na rogu Downing Street i Tennis Court Road . W 2013 roku został ponownie otwarty po gruntownej przebudowie z galerii wystawowych, z nowym wejściem publicznej bezpośrednio na Downing Street.

Czas na zapkupy w "Primarku". 

Wyjazd do Londynu, kolacja i powrót do hotelu.

 

DZIEŃ TRZECI

Godzina 9:00-10:00

Śniadanie i wyjście z hotelu.

Zwiedzanie: 

Millennium Bridge – wiszący most dla pieszych w Londynie, nad Tamizą, łączący dzielnicę Bankside z City of London. Most zbudowany został głównie ze stali i aluminium, składa się z trzech głównych części o długości 81 m, 144 m i 108 m. Jego ciężar podtrzymywany jest przez 8 lin nośnych.

St. Pauls Cathedral (Katedra św. Pawła) znajduje się w samym środku londyńskiej dzielnicy City. Po Bazylice św. Piotra w Rzymie i katedrze w Lourdes jest trzecią co do wielkości największą katedrą na świecie. Pełni ona funkcję duchowego ośrodka i jest siedzibą biskupa londyńskiego. Katedra powstała na gruzach rzymskiej świątyni, wznoszenie jej trwało 35 lat. Sir Christpher Wren, który zaprojektował aż 50 londyńskich budowli, nadzorował budowę katedry z okien swojego domu, stojącego na przeciwnym brzegu Tamizy. Budowa zakończyła się w 1710 roku. 

Tower of London, którego oficjalna nazwa brzmi "Her Majesty's Palace and Fortress" ("Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości"), to jedna z największych atrakcji Londynu, mieszcząca się na północnym brzegu rzeki Tamizy. Przez wiele wieków była to siedziba i twierdza angielskich monarchów, a także więzieniem, z którego nie było ucieczki, gdyż otoczone było murem i głęboką fosą wodną. Najsławniejszymi jego więźniami byli m.in.: Henryk IV, Anna Boleyn, Thomas More, a nawet Rudolf Hess.

Tower Bridge (Most Tower Bridge) to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Londynu. Znajdujesię w pobliżu Tower of London i stąd pochodzi jego nazwa. Przecina rzekę Tamizę i jestjednym z najsławniejszych symboli Londynu.Tower Bridge wybudował Horace Jones na początku lat 90-tych XIX wieku. Po 8 latach budowy oddano go do użytku. Składa się z dwóch przęseł i dwóch wież. Każde przęsło waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Mechanizmy do podnoszenia przęseł są ukryte w wieżach. Przęsła są unoszone w wyjątkowych sytuacjach, np. aby możliwić przepłynięcie dużym statkom. De facto są unoszone tylko kilka razy w tygodniu, gdyż rzeką płynie coraz mniej wielkich statków. Dla porównania w latach świetności był otwierany około pięciu razy dziennie. W wieżach mostu znajduje się muzeum jego historii, a z górnego pomostu, otwartego dla turystów roztacza się piękny widok na rzekę Tamizę.

London Eye czyli Londyńskie Oko, znajduje się naprzeciwko Brytyjskiego Parlamentu, na południowym brzegu Tamizy, po drugiej stronie Westminster Bridge. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Londynu i największe na świecie koło obserwacyjne, z którego rozpościera się niesamowity widok na całą panoramę miasta.Nazywane bywa również Millennium Wheel (Kołem Milenijnym) z uwagi na to, że było jednym z trzech dużych londyńskich przedsięwzięć powstałych z okazji końca XX wieku (pozostałe dwa to Millennium Dome oraz Millennium Footbridge).Budowla ta zaprojektowana została przez Davida Marksa i Julię Barfield i uroczyście otwarta przez Tonego Blaira w ostatnią sylwestrową noc ubiegłego tysiąclecia. Ma ona 135 metrów wysokości i waży około 330 ton. 

Przejście ulicami Londynu, kolacja i powrót do hotelu.

 

DZIEŃ CZWARTY

Godzina 9:00-10:00

Śniadanie i wyjście z hotelu.

Zwiedzenie: 

Trafalgar Square - plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku.

The National Gallery - galeria sztuki w Londynie, w północnej części Trafalgar Square. Prezentuje zbiory malarstwa z lat 1250- 1900. Posiada szczególnie dużą kolekcję brytyjskich impresjonistów Kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha. Jest to galeria państwowa, udostępniona bezpłatnie (oprócz wystaw tymczasowych), licząca ok. 2300 dzieł. Mieści w sobie kolekcję 2300 dzieł malarstwa, głównie zachodnioeuropejskiego.

Pałac Westminsterski (znany także w tym języku jako Houses of Parliament) - miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Pałac znajduje się w Londynie.Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

Big Ben - wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower ("Wieża Zegarowa"), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

Downing Street - jedno z najsławniejszych miejsc w centrum Londynu, położone w pobliżu parlamentu i Buckingham Palace. Na tej zamkniętej dla ruchu kołowego i dla turystów uliczce, która odchodzi od Whitehall od ponad 200 lat mają swoje rezydencje najważniejsze osobistości życia politycznego Wielkiej Brytanii - premier i kanclerz skarbu. Ulica została zbudowana i nazwana dla uczczenia Sir George'a Downinga, który był wojskowym i dyplomatą w służbie Oliviera Cromwella i króla Karola II. Król w uznaniu zasług obdarował go działką gruntu, na której znajduje się ta ulica.

St. James's Park (Park Św. Jakuba) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Położony jest w dzielnicy City of Westminster, Park ma powierzchnię 23 hektarów (58 akrów).

Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

Victoria Memorial - rzeźba w Londynie, poświęcona królowej Wiktorii. Rzeźba wykonana przez Thomasa Brocka została ukończona w 1911 roku, trzy lata później dodano brązowe posągi. Podstawę pomnika,zbudowaną z 2300 ton białego marmuru, Rzeźba jest zabytkiem I stopnia.

Green Park - jeden z parków królewskich w Londynie. Znajduje się w dzielnicy City of Westminster, pomiędzy Hyde Park i St. James’s Park. Razem z parkiem Kensington Gardens i ogrodami Pałacu Buckingham, parki te tworzą otwartą przestrzeń od Whitehall i dworca Victoria aż do Kensington i Notting Hill. Granice The Green Park wyznaczają na północy ulica Piccadilly, na południu ulica Constitution Hill i na wschodzie deptak Queen’s Walk.

Victoria Station – jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie, znajduje się w City of Westminster. Stacja została otwarta w 1862, obecnie znajduje się tam 19 peronów. W roku 2005 obsłużyła około 61,65 mln pasażerów.

Godzina 17:00

Odjazd na lotnisko. 

Godzina 21:45

Odlot do Polski. 

Godzina 00:55 (kolejny dzień)

Przylot do Polski. 

UWAGI:
Godziny przylotów i odlotów mogą ulec zmianie.
Plan może ulec modyfikacji podczas trwania wycieczki.
Odbiad, kolacja dodatkowo płatne ok. 5.00 GBP za posiłek w restauracji McDonald's lub innej. 
Oreintacyjne ceny pamiątek od 2.00 GBP do 10.00 GBP.
Wymiary bagażu podręcznego: maks. 40 x 30 x 20 cm-10kg. 
Do bagażu podręcznego można zabrać prowiant na wyjazd np.: kanapki, owoce, słodycze.
Płyny można przewieźć w bagażu podręcznym wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml. 
Wszystkie pojemniki muszą zmieścić się w plastikowej przezroczystej torbie o pojemności 1 l.
Napoje należy zakupić za kontraolą bezpieczeństwa. Woda 0.5 L koszt ok. 8.00 PLN.
Pokoje 3,4 osobowe ze śniadaniami. 

Podstawowe ubezpieczenie: 
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., 
01-208 Warszawa ul. Przyokopowa 31

KOSZTY LECZENIA I TRANSPORTU - 20.000 € 
NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15.000 PLN

Ceny wyjazdów od 290.00 PLN zapytaj o szczegóły naszego konsultanta KLIKJNUJ TUTAJ

 

Więcej planów
Booking.com
logo
Booking.com
logo