Plany zwiedzania

Londyn + Underground - 1 dzień

Londyn + Underground - 1 dzień

DZIEŃ PIERWSZY

Godzina 4:40

Zbiórka na lotnisku. 

Godzina 6:30

Odlot samolotem do Londynu.

Godzina 7:55

Przylot. 

Godzina 9:25

Odjazd autokarem z lotniska do centrum Londynu.

Godzina 10:30

Przyjazd autokarem do centrum Londynu.

Godzina 9:30

Baker Street - londyńska ulica w dzielnicy City of Westminster. Znana głównie dzięki literackim postaciom Sherlocka Holmesa i dr Johna H. Watsona, stworzonym przez sir Artura Conan Doyle'a. W 1971 dokonano na niej napadu na Lloyds Bank.

221B Baker Street – oficjalne miejsce zamieszkania bohaterów powieści i opowiadań detektywistycznych Arthura Conana Doyle’a Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela – Johna Watsona. 

Przejazd metrem – system lokalnych linii kolejowych przebiegających w podziemnych tunelach oraz na powierzchni, obsługujących większość obszaru Wielkiego Londynu. Jest najstarszym metrem na świecie – pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku. Angielska nazwa wskazuje na podziemne położenie, jednak około 55% długości tras nie znajduje się pod ziemią.

Tower of London - (czasem nazywana Londyńską Tower, oficjalna nazwa ang. Her Majesty's Royal Palace and Fortress, The Tower of London, czyli Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości) – budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał to Jakub I (1566-1625). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy.

Tower Bridge – most zwodzony w Londynie (mylony niekiedy z sąsiednim Mostem Londyńskim, London Bridge) przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą. Mimo zastrzeżeń zgłaszanych przez zarząd zamku Tower of London ustawa została uchwalona. Postawiono jednak warunek, który został spełniony; styl mostu miał harmonizować ze stylem zamku. Architektem jego był Horace Jones, który zastosował modną podówczas konstrukcję: stalowy szkielet obłożony kamieniem w stylu neogotyckim. Most został ukończony w 1894. Jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 m wysokości powyżej poziomu wody.

Przejazd autobusem piętrowym – autobus z dwoma poziomami (piętrami) do przewozu pasażerów. W komunikacji miejskiej wykorzystywany głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie najbardziej rozpoznawalnym modelem jest londyński Routemaster.

Millennium Bridge – wiszący most dla pieszych w Londynie, nad Tamizą, łączący dzielnicę Bankside z City of London. Most zbudowany został głównie ze stali i aluminium, składa się z trzech głównych części o długości 81 m, 144 m i 108 m. Jego ciężar podtrzymywany jest przez 8 lin nośnych.

St. Pauls Cathedral (Katedra św. Pawła) znajduje się w samym środku londyńskiej dzielnicy City. Po Bazylice św. Piotra w Rzymie i katedrze w Lourdes jest trzecią co do wielkości największą katedrą na świecie. Pełni ona funkcję duchowego ośrodka i jest siedzibą biskupa londyńskiego. Katedra powstała na gruzach rzymskiej świątyni, wznoszenie jej trwało 35 lat. Sir Christpher Wren, który zaprojektował aż 50 londyńskich budowli, nadzorował budowę katedry z okien swojego domu, stojącego na przeciwnym brzegu Tamizy. Budowa zakończyła się w 1710 roku. 

Przejazd metrem

Big Ben - wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii.Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower(ang. "Wieża Zegarowa"), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak izegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

Pałac Westminsterski (ang. Palace of Westminster, znany także w tym języku jako Houses of Parliament) - miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Pałac znajduje się w Londynie.Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

London Eye - nazywane również Millennium Wheel znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin (ok. 0,8 km/h) pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła. 

Trafalgar Square - – plac w centralnym Londynie, położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w morskiej bitwie pod Trafalgarem (1805).

National Gallery – galeria sztuki w Londynie, w północnej części Trafalgar Square. Jest to galeria państwowa, prezentująca kolekcję 2300 dzieł malarstwa, głównie zachodnioeuropejskiego, z lat 1250–1900, w tym zbiór obrazów sławnych francuskich impresjonistów i Vincenta van Gogha.

Leicester Square – plac w centralnym Londynie (Anglia), w dzielnicy teatrów West End. Położony jest kilkaset metrów od Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Covent Garden i Cambridge Circus. Stanowi centrum rozrywki i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta w okolicy znajduję się słynny sklep Lego oras M&M - Czas na zakup pamiątek. 

Chinatown - (z ang.: China Chiny + town miasto) – nazwa dzielnic w różnych miastach świata, zamieszkanych głównie przez mniejszość azjatycką, przeważnie z Chin lub rdzennych Chińczyków osiadłych na tych terenach przez wypadki dziejowe i migracje ludu. Nazwa "Chinatown" zakorzeniła się nie tylko w USA oraz Kanadzie, lecz jest teraz używana w wielu innych językach, np. hiszpańskim, niemieckim czy szwedzkim.

Piccadilly Circus – plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnego i rozrywkowego rewiru West End w Londynie, będącego częścią Soho. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie i atrakcją turystyczną, znajduje się w pobliżu głównych punktów handlowych i rozrywkowych dzielnicy West End oraz stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Przy Piccadilly Circus znajduje się m.in. London Pavilion i Criterion Theatre, a pod placem stacja metra obsługująca Bakerloo Line i Piccadilly line.

Green Park- jeden z parków królewskich w Londynie. Znajduje się w dzielnicy City of Westminster, pomiędzy Hyde Park i St. James’s Park. Razem z parkiem Kensington Gardens i ogrodami Pałacu Buckingham, parki te tworzą otwartą przestrzeń od Whitehall i dworca Victoria aż do Kensington i Notting Hill.

Victoria Memorial - rzeźba w Londynie, umieszczona przed Buckingham Palace, poświęcona królowej Wiktorii. Inicjatorami powstania rzeźby byli: Wilhelm II Hohenzollern i jego kuzyn Jerzy V, będący dwoma najstarszymi wnukami królowej. Rzeźba wykonana przez Thomasa Brocka została ukończona w 1911 roku, trzy lata później dodano brązowe posągi. Podstawę pomnika, zbudowaną z 2300 ton białego marmuru, zaprojektował angielski architekt Sir Aston Webb.

Pałac Buckingham -  jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

Przejazd metrem

Victoria Station - jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie, znajduje się w City of Westminster. Stacja została otwarta w1862, obecnie znajduje się tam 19 peronów. W roku 2005 obsłużyła około 61,65 mln pasażerów.

Godzina 17:00

Odjazd na lotnisko. 

Godzina 21:45

Odlot do Polski. 

Godzina 00:55 (kolejny dzień).

Przylot do Polski. 

 

UWAGI:
Godziny przylotów i odlotów mogą ulec zmianie.
Plan może ulec modyfikacji podczas trwania wycieczki.
Odbiad, kolacja dodatkowo płatne ok. 5.00 GBP za posiłek w restauracji McDonald's lub innej. 
Oreintacyjne ceny pamiątek od 2.00 GBP do 10.00 GBP.
Wymiary bagażu podręcznego: maks. 40 x 30 x 20 cm-10kg. 
Do bagażu podręcznego można zabrać prowiant na wyjazd np.: kanapki, owoce, słodycze.
Płyny można przewieźć w bagażu podręcznym wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml. 
Wszystkie pojemniki muszą zmieścić się w plastikowej przezroczystej torbie o pojemności 1 l.
Napoje należy zakupić za kontraolą bezpieczeństwa. Woda 0.5 L koszt ok. 8.00 PLN.
Pokoje 3,4 osobowe ze śniadaniami. 

Podstawowe ubezpieczenie: 
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., 
01-208 Warszawa ul. Przyokopowa 31

KOSZTY LECZENIA I TRANSPORTU - 20.000 € 
NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15.000 PLN

Ceny wyjazdów od 290.00 PLN zapytaj o szczegóły naszego konsultanta KLIKJNUJ TUTAJ

Więcej planów
Booking.com
logo
Booking.com
logo