Plany zwiedzania

Rzym - 4 dni

Rzym - 4 dni

DZIEŃ PIERWSZY

Godzina 15:45

Zbiórka w  Porcie Lotniczym. 

Godzina 17:45

Odlot samolotem do Rzymu

Godzina 19:25

Przylot na lotnisko. Przejazd autokarem z lotniska do centrum (około 40 min).

Godzina 20:05

Przyjazd do Rzymu, zakwaterowanie. 

Godzina 20:30

Wyjście z hotelu, wieczorny spacer po Watykanie, kolacja.

Godzina 22:00 - Cisza nocna

DZIEŃ DRUGI

Godzina 9:00-10.00

Śniadanie i wyjście z hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania.

Piazza del Popolo - W czasach cesarstwa rzymskiego znajdował się przy północnej bramie Murów Aureliana zwanej w starożytności PortaFlaminia. Przez lata plac był miejscem publicznych egzekucji - ostatnią wykonano w 1826. W roku 1589 papież Sykstus V umieścił na środku placu egipski obelisk przeniesiony z Circus Maximus (był to obelisk wzniesiony przez Ramzesa II w Heliopolis, a do Rzymu sprowadził go w 10 r. p.n.e. cesarz Oktawian August). Aktualny układ placu został zaprojektowany w stylu neoklasycystycznym w latach 1811 - 1822 przez Giuseppe Valadiera.

Schody Hiszpańskie -znajdują się przy Placu Hiszpańskim - jednym z najsłynniejszych placów Rzymu. Zostały ukończone na Jubileusz w 1725 roku i uroczyście zainaugurowane przez papieża Benedykta XIII. Na szczycie schodów znajduje się XVI-wieczny kościół Trinita dei Monti (kościół św. Trójcy), Kościół i schody zostały sfinansowane przez rząd francuski, przyjęta nazwa wiąże się z lokalizacją ambasady hiszpańskiej. Schody Hiszpańskie należą do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów.Mają 138 stopni. To jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Istnieje przesąd, zgodnie z którym na tych schodach nie należy jeść. U podnóża stopni znajduje się niewielka fontanna Barcaccia (krypa, łódeczka) wykonana w 1623 r. przez Pietro Berniniego, ojca znanego Giovanni Lorenzo Berniniego.

Piazza Barberini to jeden z najbardziej rozpoznawalnych placów w Rzymie, głównie za sprawą filmowych produkcji nagrywanych w tej okolicy. Na środku placu stoi Fontana del Tritone - barokowa fontanna, wykonana przez Berniniego w XVII wieku. Rzeźba przedstawia greckie bóstwo morskie, Trytona, syna boga mórz Posejdona. Z trzymanego przez niego rogu wypływa strumień wody, pochodzącej z akweduktu Acqua Felice.

Via del Corso - centralna ulica przechodząca przez starożytną część włoskiej stolicy, Rzymu. Corso, podobnie jak większość głównych ulic Rzymu, charakteryzuje się wąskością oraz położonymi wzdłuż ulicy typowymi włoskimi kamienicami pochodzącymi z czasów baroku. Łączna długość ulicy wynosi ponad 1,5 km.

Fontanna di Trevi - najbardziej znana barokowa fontanna Rzymu. Została zbudowana z inicjatywy Klemensa XII w miejscu istniejącej wcześniej fontanny zaprojektowanej przez Leona Battiste Albertiego z 1435 r. Zasila ją woda doprowadzona akweduktem zbudowanym w 19 r. p.n.e. przez Agrypę, tym samym, który zasila fontannę Barcaccia znajdującą się u podnóża Schodów Hiszpańskich.- Do fontanny turyści zwyczajowo wrzucają monety,co ma im zapewnić powrót do Rzymu. Podobno jedna moneta zapewnia ponowne odwiedziny, dwie romans, a trzy ślub.

Panteon w Rzymie (miejsce poświęcone wszystkim bogom), to okrągła świątynia na Polu Marsowym, ufundowana przez cesarza Hadriana w roku 125 na miejscu wcześniejszej z 27 r. p.n.e., zniszczonej w pożarze w 80 r. n.e. Budową gmachu kierował Apollodoros, stracony później przez cesarza. Panteon poświęcony był bóstwom planetarnym oraz ówcześnie panującemu cesarzowi, a od VII wieku Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres - Najświętszej Marii Panny od Męczenników.

Godzina 18:30-20.00

Kolacja, przejście ulicami Rzymu i powrót do hotelu.

Godzina 22:00 - Cisza nocna

DZIEŃ TRZECI - wraz z przewodnikiem

Godzina 9:00-10.00

Śniadanie i wyjście z hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania 10:00.

Plac Świętego Piotra - plac przed bazyliką św. Piotra na Watykanie, należący do osi łączącej bazylikę i Via dellaConciliazione. Został zaprojektowany w 1656 przez Berniniego jako prostopadły owal, który od strony zachodniej za pośrednictwem części w kształcie trapezu otwiera się na fasadę bazyliki, od strony wschodniej wychodzi na przebitą w latach 30. XX w. Via della Conciliazione.

Bazylika św. Piotra na Watykanie - zbudowana w latach 1506-1626 rzymskokatolicka bazylika na placu św. Piotra na Watykanie. Jedna z czterech bazylik większych Rzymu oraz jedna z wielu bazylik papieskich. To drugi co do wielkości kościół na świecie i jedno z najważniejszych świętych miejsc katolicyzmu. Wejście w cenie.

Kaplica Sykstyńska - papieska kaplica w Pałacu Watykańskim. Budowana w latach 1475-1483 z fundacji papieża Sykstusa IV (stąd jej nazwa) - wejście w cenie.
Muzea Watykańskie (wł. MuseiVaticani) - muzea powstałe ze zbiorów dzieł sztuki zgromadzonych przez poszczególnych papieży. Początki kolekcji związane są z kolekcją dzieł zgromadzonych przez Sykstusa IV i Juliusza II. Powiększone podczas pontyfikatów kolejnych papieży. Udostępnione publiczności już w 1787 w celu pogłębienia znajomości sztuki i kultury. Wejście w cenie.

Godzina 14:00-15.00

Obiad. Rozpoczęcie zwiedzania 15:00.

Koloseum - amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Jest to duża, eliptyczna budowla o długości 188 m i szerokości 156 m, obwodzie 524 m, wysokości 48,5 m, z pojemną widownią, która mogła pomieścić pomiędzy 45 a 50 tysiącami widzów zlecenie bogatego rzymskiego chrześcijanina Walentiusza, Odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie, polowania na dzikie zwierzęta. Tradycja mówi iż w Koloseum mordowano chrześcijan, co upamiętniono krzyżem wewnątrz budowli. Wejście w cenie.

Forum Romanum - inna nazwa to Forum Magnum - najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych. Wejście w cenie.

Palatyn - jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, według tradycji (i ostatnich badań archeologicznych) uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej zwanej Roma quadrata. Tu w grocie zwanej Lupercal miała wilczyca karmić Romulusa i Remusa.

Dzielnica żydowska w Rzymie - powstała na przełomie XIX i XX wieku na zgliszczach getta, trwającego w tym miejscu ponad trzy wieki. Jej wyróżnikiem jest Wielka Synagoga (po włosku: Tempio Maggiore di Roma), wybudowana z rozmachem w latach 1901-04 jako symbol wolności.

Plac Wenecki w Rzymie/ Kapitol - Plac Wenecki - plac w Rzymie, stanowiący jeden z istotnych punktów turystycznych tego miasta, znajdujący się u podnóża Kapitolu. Brak wejścia.

Pałac Wenecki - ten renesansowy pałac, do połowy XVI wieku pełnił rolę rezydencji papieskiej. Później znajdowała się w nim ambasada Republiki Weneckiej i ambasada austracko-węgierska. Po dojściu do władzy Mussoliniego w pałacu urządzono jego rezydencję. Obecnie w pałacu mieści się muzeum z kolekcją zgromadzoną przez Pawła II.

Godzina 19:30-20.30

Kolacja, przejście ulicami Rzymu i powrót do hotelu.

Godzina 22:00 - Cisza nocna

DZIEŃ CZWARTY

Godzina 9:00-9.30

Śniadanie i wyjście z hotelu.

Most św. Anioła - pięcioprzęsłowy most znajdujący sie w centrum Rzymu, przy Zamku Świętego Anioła.Cesarz Hadrian polecił wybudować mauzoleum dla swojej rodziny na drugim brzegu Tybru, na wprost Pola Marsowego. Dla ułatwienia dojścia do budowli zbudowano ośmioprzęsłowy most PonsAelius (most Eliusza). Budowa mostu została ukończona w 134. Nazwa mostu została zmieniona podczas pontyfikatu Grzegorza I, jednocześnie z przemianowaniem Mauzoleum Hadriana na Zamek Świętego Anioła.Istniejąca, pięcioprzęsłowa konstrukcja została zbudowana w tym samym miejscu, w którym stał most PonsAelius. Most ma 135 metrów długości i 7 m wysokości. Na polecenie Klemensa VII w 1530 r. ustawiono na nim rzeźby św. Piotra i św. Pawła. Klemens IX zamówił posągi aniołów do ozdoby mostu.

Mauzoleum Hadriana, Zamek św. Anioła - grobowiec przeznaczony dla cesarza Hadriana, jego rodziny oraz następców. Wzniesiono go pod koniec życia cesarza (budowa została rozpoczęta ok. 135 r., zakończona w 139 r.), na prawym brzegu Tybru, w pobliżu Watykanu. Aby ułatwić komunikację, na wysokości Pola Marsowego przerzucono ośmioprzęsłowy most PonsAelius.

Godzina 12:00-14.30

Przejście ulicami Rzymu, zakup pamiątek, obiad.

Godzina 16:30

Odjazd autokarem do Portu Lotniczego. 

Godzina 19:55

Odlot.

Godzina 21:55

Przylot.

 

UWAGI:
Godziny przylotów i odlotów mogą ulec zmianie.
Plan może ulec modyfikacji podczas trwania wycieczki.
Odbiad, kolacja dodatkowo płatne ok. 8.00 GBP za posiłek w restauracji McDonald's lub innej. 
Oreintacyjne ceny pamiątek od 2.00 GBP do 10.00 GBP.
Wymiary bagażu podręcznego: maks. 55 x 40 x 23 cm, 10 kg
Do bagażu podręcznego można zabrać prowiant na wyjazd np.: kanapki, owoce, słodycze.
Płyny można przewieźć w bagażu podręcznym wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml. 
Wszystkie pojemniki muszą zmieścić się w plastikowej przezroczystej torbie o pojemności 1 l.
Napoje należy zakupić za kontraolą bezpieczeństwa. Woda 0.5 L koszt ok. 8.00 PLN.
Pokoje 3,4 osobowe ze śniadaniami. 

Podstawowe ubezpieczenie: 
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., 
01-208 Warszawa ul. Przyokopowa 31

KOSZTY LECZENIA I TRANSPORTU - 20.000 € 
NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15.000 PLN

Ceny wyjazdów od 290.00 PLN zapytaj o szczegóły naszego konsultanta KLIKJNUJ TUTAJ

Więcej planów
Booking.com
logo
Booking.com
logo