Oferty wycieczek

Samolotowy LONDYN

Termin wyjazdu: 06/09/2024
Całkowity koszt/os.: 539.99 zł
Dodatkowe koszty: 130 GBP
Zaliczka: 161.99 zł, płatna przelewem bankowym w dniu zgłoszenia.
Wpłata końcowa: 378.00 zł, płatna przelewem bankowym do 10.08.2024 r.
Bagaż, transfer, hotel, wyżywienie:
Linia lotnicza: Wizz Air

Katowice - Londyn 6:00 - 07:40

Londyn- Katowice 21:50 - 1:10

Bagaż podręczny - 40x30x20cm.

Transfer wahadłowy z/do lotniska w Londynie.

Ubezpieczenie zagraniczne KL:20.000 €NNW15.000 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Opiekę Pilota Wycieczki.

Przejazdy komunikacją miejską.

Wypożyczenie audioprzewodnika.

Realizacje programu.

Opiekę pedagogiczną.

Wypożyczenie nadajnika GPS.

Fotorelacje z wyjazdu.

Program wycieczki**

Godzina 4:00

Zbiórka: Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach Terminal A

Godzina 6:05

Odlot samolotem do Londynu.

Godzina 7:45

Przylot na lotnisko Londyn Luton.

Godzina 9:00

Odjazd autokarem z lotniska do centrum Londynu.

Godzina 10:00

Przyjazd autokarem do centrum Londynu / Rozpoczęcie zwiedzania.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest jednym z trzech wielkich muzeów znajdujących się przy Exhibition Road w South Kensington. Prace nad budynkiem rozpoczęto w 1873, a zakończono je w 1880. Oficjalne otwarcie odbyło się w 1881. Wejście w cenie wycieczki. 

Peron 9¾ | Harry Potter -  magiczny peron na Stacji King's Cross w Londynie.

Przejazd autobusem piętrowym - autobus z dwoma poziomami (piętrami), mieszczący od 60 do 80 pasażerów. W komunikacji miejskiej wykorzystywany głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie najbardziej rozpoznawalnym modelem jest londyński Routemaster - wliczone w cenę wycieczki.


Piccadilly Circus
 - plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819 po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. Wcześniejszą nazwą była Portugal Street na cześć księżniczki Katarzyny Braganzy z Portugalii, poślubionej przez króla Karola II. 

Chinatown - etniczna enklawa w City of Westminster w Londynie, granicząca z Soho na północy i zachodzie, Theatreland na południu i wschodzie.

Leicester Square - udział w jarmarku świątecznym; plac w centralnym Londynie, w dzielnicy teatrów West End. Położony jest kilkaset metrów od Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Covent Garden i Cambridge Circus. Stanowi centrum rozrywki i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Znany na całym świecie sklep M&M's World i Lego Store.

Trafalgar Square - plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku. Jego budowę zaczęto w 1829 roku a w 1843 ustawiono na środku 55-metrową Kolumnę Nelsona. Plac zdobią także pomniki króla Jerzego IV, gen. Haveloka i gen.

London Eye - nazywane również Millennium Wheel znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Z zewnątrz. 

Big Ben - wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii.Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower(ang. „Wieża Zegarowa”), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak izegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

Pałac Westminsterski (ang. Palace of Westminster, znany także w tym języku jako Houses of Parliament) - miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Pałac znajduje się w Londynie.Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

Park Św. Jakuba (St. James's Park) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Położony jest w dzielnicy City of Westminster, na wschód od Pałacu Buckingham oraz na zachód od Whitehall i Downing Street. St. James's, do którego zalicza się zarówno sam park jak i St. James's Palace, znajduje się na północy. Park ma powierzchnię 23 hektarów (58 akrów).

Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

Victoria Memorial - rzeźba w Londynie, umieszczona przed Buckingham Palace, poświęcona królowej Wiktorii. Inicjatorami powstania rzeźby byli: Wilhelm II Hohenzollern i jego kuzyn Jerzy V, będący dwoma najstarszymi wnukami królowej. Rzeźba wykonana przez Thomasa Brocka została ukończona w 1911 roku, trzy lata później dodano brązowe posągi. Podstawę pomnika, zbudowaną z 2300 ton białego marmuru, zaprojektował angielski architekt Sir Aston Webb. 

Green Park, oficjalnie The Green Park („Zielony park”) - jeden z parków królewskich w Londynie. Znajduje się w dzielnicy City of Westminster, pomiędzy Hyde Park i St. James’s Park. Razem z parkiem Kensington Gardens i ogrodami Pałacu Buckingham, parki te tworzą otwartą przestrzeń od Whitehall i dworca Victoria aż do Kensington i Notting Hill.

10 Downing Street - rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz siedziba Rządu Jego Królewskiej Mości.

Opactwo Westminsterskie - najważniejsza, obok katedry św. Pawła w londyńskim City, świątynia anglikańska. Z zewnątrz.

Odjazd na lotnisko. 

Godzina ok.19:30

Przyjazd na lotnisko. 

Godzina 21:50

Odlot do Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Godzina 01:10*

Przylot. 

Uwagi:

  • Wymagany paszport ważny w dniu wylotu. 
  • W wyjeździe mogą brać udział osoby niepełnoletnie bez opieki opiekuna (organiztor zapewnia opiekę). 
  • Kwota na realizację programu: 130 GBP (płatna w dniu wyjazdu).

* godzina może ulec zmianie
** oferta jest bezzwrotna - klient płaci pełną kwotę niezależnie od tego, czy zmieni lub odwoła rezerwację albo nie pojawi się w na podanym rejsie. 

Podziel się: