Oferty wycieczek

Weekend w Londynie - 2 dni

Termin wyjazdu: 23-24/09/2023
Całkowity koszt/os.: 899.99 zł
Dodatkowe koszty: 195 GBP
Bagaż, transfer, hotel, wyżywienie:
Linia lotnicza: Wizz Air

Katowice - Londyn 6:05 - 07:40

Londyn- Katowice 21:50 - 1:10

Nocleg w hotelu w pokoju 4-osobowym(2+2)

Bagaż podręczny - 40x30x20cm.

Transfer wahadłowy z/do lotniska w Londynie.

Ubezpieczenie zagraniczne KL:20.000 €NNW15.000 zł

1x śniadanie.

Świadczenia zawarte w cenie:

Opiekę Pilota Wycieczki.

Przejazdy komunikacją miejską.

Wypożyczenie audioprzewodnika.

Realizacje programu.

Opiekę pedagogiczną.

Wypożyczenie nadajnika GPS.

Fotorelacje z wyjazdu.

Program wycieczki**

Dzień 1

Godzina 4:00

Zbiórka: Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach Terminal A

Godzina 6:05

Odlot samolotem do Londynu.

Godzina 7:45

Przylot na lotnisko Londyn Luton.

Godzina 9:00

Odjazd autokarem z lotniska do centrum Londynu.

Godzina 10:00

Przyjazd autokarem do centrum Londynu / Rozpoczęcie zwiedzania.

Peron 9¾ | Harry Potter -  magiczny peron na Stacji King's Cross w Londynie.

Oxford Circus - obszar w londyńskiej dzielnicy West End, w centralnej części miasta, skupiony na ruchliwym skrzyżowaniu Oxford Street i Regent Street. Pod Oxford Circus znajduje się stacja metra o tej samej nazwie.

Przejazd autobusem piętrowym - autobus z dwoma poziomami (piętrami), mieszczący od 60 do 80 pasażerów. W komunikacji miejskiej wykorzystywany głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie najbardziej rozpoznawalnym modelem jest londyński Routemaster - wliczone w cenę wycieczki.

Muzeum Brytyjskie - jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej. W latach 50. XIX w. zbudowana została obecna siedziba Muzeum Brytyjskiego. Przejście wyłącznie do Kamienia z Rosetty oraz elementów kolekcji egipskiej: mumie i sarkofagi egipskie. Wejście w cenie wycieczki.

Oxford Street - ulica w Londynie skupiająca ponad 300 sklepów, najbardziej ruchliwa arteria handlowa w Europie.  Jej nazwa wywodzi się od części dawnego Londynu - Oxford Road, która rozpoczynała się w Newgate. Obecnie stanowi część drogi A40, choć nie jest oznakowana, podobnie jak inne drogi w centrum Londynu.

Czas na zakupy w Primarku / Przerwa na posiłek i zakup pamiątek. 

Piccadilly Circus - plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819 po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. Wcześniejszą nazwą była Portugal Street na cześć księżniczki Katarzyny Braganzy z Portugalii, poślubionej przez króla Karola II. 

Chinatown - etniczna enklawa w City of Westminster w Londynie, granicząca z Soho na północy i zachodzie, Theatreland na południu i wschodzie.

Leicester Square - plac w centralnym Londynie, w dzielnicy teatrów West End. Położony jest kilkaset metrów od Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Covent Garden i Cambridge Circus. Stanowi centrum rozrywki i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Znany na całym świecie sklep M&M's World i Lego Store.

Trafalgar Square - plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku. Jego budowę zaczęto w 1829 roku a w 1843 ustawiono na środku 55-metrową Kolumnę Nelsona. Plac zdobią także pomniki króla Jerzego IV, gen. Haveloka i gen. 

The National Gallery - galeria sztuki w Londynie, w północnej części Trafalgar Square. Prezentuje zbiory malarstwa z lat 1250-1900. Posiada szczególnie dużą kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha. Przejście wyłacznie do Vincenta van Gogha, aby zobaczyć „Słoneczniki”.  Wejście w cenie wycieczki.

London Eye - nazywane również Millennium Wheel znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Z zewnątrz. 

Big Ben - wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii.Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower(ang. „Wieża Zegarowa”), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak izegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

Pałac Westminsterski (ang. Palace of Westminster, znany także w tym języku jako Houses of Parliament) - miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Pałac znajduje się w Londynie.Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

Powrót do hotelu, czas na zakupy w pobliskim supermarkecie. 

Dzień 2

Godzina 8:30

Wykwaterowanie hotelu.

Godzina 9:30 

Odjazd do centrum / zwiedzanie 

Tower Bridge - most zwodzony w Londynie (mylony niekiedy z sąsiednim Mostem Londyńskim, London Bridge) przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Z zewnątrz. 

Tower of London czyli Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości) – budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał, to Jakub I (1566–1625). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy. Z zewnątrz (z oodali). 

Przejazd autobusem piętrowym. 

Millennium Bridge - wiszący most dla pieszych w Londynie, nad Tamizą, łączący dzielnicę Bankside z City of London. Most zbudowany został głównie ze stali i aluminium, składa się z trzech głównych części o długości 81 m, 144 m i 108 m. Jego ciężar podtrzymywany jest przez 8 lin nośnych. Most wybudowany został z okazji nowego millenium, był otwierany dwukrotnie.

Katedra Świętego Pawła (ang. St Paul's Cathedral) – jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i budowli Londynu. Jego budowę ukończono w 1710. Znajduje się w samym sercu londyńskiej dzielnicy City of London i formalnie pełni funkcję głównej świątyni tej dzielnicy. Pieczę nad nim sprawuje bezpośrednio Lord Mayor. Z zewnątrz. 

Wjazd na taras widokowy - Panaorama dzielnicy City of London - w cenie wycieczki. 

Park Św. Jakuba (St. James's Park) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Położony jest w dzielnicy City of Westminster, na wschód od Pałacu Buckingham oraz na zachód od Whitehall i Downing Street. St. James's, do którego zalicza się zarówno sam park jak i St. James's Palace, znajduje się na północy. Park ma powierzchnię 23 hektarów (58 akrów).

Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

Victoria Memorial - rzeźba w Londynie, umieszczona przed Buckingham Palace, poświęcona królowej Wiktorii. Inicjatorami powstania rzeźby byli: Wilhelm II Hohenzollern i jego kuzyn Jerzy V, będący dwoma najstarszymi wnukami królowej. Rzeźba wykonana przez Thomasa Brocka została ukończona w 1911 roku, trzy lata później dodano brązowe posągi. Podstawę pomnika, zbudowaną z 2300 ton białego marmuru, zaprojektował angielski architekt Sir Aston Webb. 

Green Park, oficjalnie The Green Park („Zielony park”) - jeden z parków królewskich w Londynie. Znajduje się w dzielnicy City of Westminster, pomiędzy Hyde Park i St. James’s Park. Razem z parkiem Kensington Gardens i ogrodami Pałacu Buckingham, parki te tworzą otwartą przestrzeń od Whitehall i dworca Victoria aż do Kensington i Notting Hill.

10 Downing Street - rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz siedziba Rządu Jego Królewskiej Mości.

Opactwo Westminsterskie - najważniejsza, obok katedry św. Pawła w londyńskim City, świątynia anglikańska. Z zewnątrz.

Odjazd na lotnisko. 

Godzina ok.19:30

Przyjazd na lotnisko. 

Godzina 21:50

Odlot do Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Godzina 01:10*

Przylot. 

Uwagi:

  • Wymagany paszport ważny w dniu wylotu. 
  • W wyjeździe mogą brać udział osoby niepełnoletnie bez opieki opiekuna (organiztor zapewnia opiekę). 
  • Nocleg w hotelu 3-gwiazdkowym - zakwaterowanie w pokoju czteroosobowym, układ 2+2, ręczniki, środki higieny osobistej, czajnik i herbata  w cenie noclegu. Śniadnie serowane w postaci gorącego bufetu (ciepłe i zimne napoje w cenie).
  • Dopłata do pokoju dwuosobowego 30 GBP za pokój. 
  • Kwota na realizację programu: 195 GBP (płatna w dniu wyjazdu).

* godzina może ulec zmianie
** oferta jest bezzwrotna - klient płaci pełną kwotę niezależnie od tego, czy zmieni lub odwoła rezerwację albo nie pojawi się w na podanym rejsie. 

Podziel się: